Jak pečovat o pánve? Prodlužte jejich životnost a poznejte blíže nepřilnavý povrch

Koupit si kvalitní pánev je teprve začátek, ale správně se o ni starat, to je to, co je cesta k dlouhodobému úspěchu. Mnohým z nás vydrží pánev kratší dobu, než by měla, a to jen pro to, že nedodržujeme základní pravidla, která nám zachrání nejen peněženku, ale i spousty zbytečné práce. Přitom tato pravidla nejsou vůbec složitá a zdlouhavá. Jaké to jsou?

jak_pecovat_o_panev_1024x704px

Pravidlo jedna: pánve nikdy nedrhneme drátěnkou 

  • Toto pravidlo je opravdu důležité. Drátěnka může narušit povrch pánve a ten se bude následně připalovat a pánev už nebude mít tu základní nepřilnavou funkci.

Pravidlo dvě: nepoužívejme kovové náčiní

  • Stejně jako u prvního pravidla, kovové náčiní může nenávratně narušit povrch. Proto při obracení nebo míchání používáme jen určené předměty, kterými jsou například silikonové nebo dřevěné obracečky.

Pravidlo tři: odmočujme připáleniny

  • Nikdy nenecháváme připáleniny na pánvi a pak pánev znovu nepoužíváme. Připálený pokrm se snažíme nechat odmočit a poté opatrně oddělat z povrchu. I přesto že to nepůjde snadno, nedrhneme.

Pravidlo čtyři: nepřepalujme pánev na vysoký výkon

  • Pánve nikdy nenecháváme pálit nasucho dlouhou dobu. Pokud používáme olej, kontrolujeme si, na jakou maximální teplotu jej můžeme použít. Příliš vysokou teplotou dochází k poškození povrchu. 

Pravidlo pět: dávejme pozor při skladování

  • Pokud pánve dáváme na sebe nebo mezi jiné hrnce, používáme mezi ně tzv. proložku. Ta zabrání, aby se pánve poškrábaly.

Pravidlo šest: myčky se bát nemusíme

  • Nemusíme, avšak po zkontrolování prostředku, který v ní používáme. Některé prostředky jsou příliš agresivní a mohli by po čase pánvi uškodit.

Přejeme vám kvalitní nádobí s dlouhou životností.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení